Obezitenin Kesin Çözümü Nedir?

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Uncategorized
 4. »
 5. Obezitenin Kesin Çözümü Nedir?

Obezitenin Kesin Çözümü Var mı?

Sağlıksız beslenme, hızlı yaşantı fakat hareketsiz yaşam, az uyku, bol stres derken obezite modern çağın insanı için çok önemli ve yaygın bir sorun haline geldi.

Eski Mısır’da bile bir hastalık olarak görülüp tedavi edilmeye çalışılan obezite için günümüzde birçok tedavi yöntemi bulunmakta ve yeni yöntemler için çalışmalar da her daim devam etmektedir.

Bugün çeşitli mecralarda yüzlerce “öncesi-sonrası” fotoğrafı ile çeşitli tedaviler hakkında paylaşımlar görebilirsiniz.

O birbirinden çok farklı iki karedeki sonuç kolaylıkla, yalnızca uygulanan tedavi ile elde edilmiş algısı oluşsa da maalesef gerçek hiç de öyle değildir.

Fotoğraflarda gördüğünüz sonuç için harcanması gereken zaman ve çabadan bahsedilmeden “Tüp mide ameliyatı oldu zayıfladı”, “Mide balonu ile kilo verdi” şeklinde yapılan haberler obeziteden kurtulmak çok basittir algısı yarattığı gibi hastaya da haksızlıktır.

Obezitenin Kesin Çözümü Var mı

Numarınızı Bırakın

Sizi Arayalım


Vücut Kitle İndexi Nedir?

Vücut kitle indeksi hesaplaması yapılırken sadece kilo ve boy uzunluğuna göre sınıflandırılma yapılmaz. Bunun yanında yaşa göre de belirli sınıflandırma yapılır. Bu sınıflandırma ise şöyledir:

 • 19-24 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 19-24 aralığında
 • 25-34 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 20-25 aralığında
 • 35-44 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 21-26 aralığında
 • 45-54 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 22-27 aralığında
 • 55-64 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 23-28 aralığında.
 • 65 yaş ve üzerinde bireyler için ideal sonuç değeri 24-29 aralığında olması gerekmektedir.

Vücut kitle indexinizi öğrenmek için vücut kitle indexi hesaplama formunu doldurunuz. Formu dolduruğunuzda vücut kitle indexinizi göreceksiniz.


Obezite Cerrahisi Kilo Vermenize Nasıl Yardımcı Olur?

Obezitenin tanımı yapılırken “Vücuda besinler ile alınan enerjinin, harcanan enerjiden fazla olmasından kaynaklanan ve vücut yağ kitlesinin, yağsız vücut kitlesine oranla artması ile açıklanan kronik bir hastalıktır.” deriz. Gerçekçi düşünürsek fazla kilolar yüzünden hareketi kısıtlanmış birinin aldığı enerjiden fazlasını harcaması oldukça güç hatta neredeyse imkansızdır. İşte buradan hareketle obezite tedavileri alınan enerjiyi azaltmakta size yardımcı olmayı amaçlar.

Unutmayın, obezite tedavisinde kullanılan yöntemler çözüm değil sizi çözüme ulaştırmak için yardımcı olan araçlardır. İster cerrahi operasyon, ister cerrahi dışı tedavilerden biri ile zayıflamak isteyin kesin çözüm için gerekli olan şey kalıcı bir değişimdir. Başarılı olmak için gerçekçi düşünmek, doğru motivasyon ve kararlılık şarttır.
Gerçekçi düşünün ve gerçekleri kabullenin. İstediğiniz kiloya ulaşmak çok kolay olmayacak ama sonunda ulaşabilirsiniz. Unutmayın ki fazla kilolarınızı bir anda ve sebepsiz almadınız. Hedefleriniz de ulaşılabilir olsun ki motivasyonunuz yüksek kalsın.

nasıl zayıflarım

Nasıl Zayıflarım?

Kararlı olun. O çok sevdiğiniz lezzetli yiyeceklerden vazgeçmek ne kadar zor olsa da sağlığınız için vazgeçmelisiniz.

Sağlıklı beslenmeyi öğrenmeli ve alışkanlık haline getirmelisiniz ki fazla kilolarınızı verdikten sonra kilonuzu korumak için ekstra çabaya ihtiyaç duymayasınız.

İşte bu yüzden obezite tedavisi denildiğinde yalnızca yapılan operasyon akla gelmemelidir.

Obezite tedavisi operasyon sonrasında hastanın hayat düzenini değiştirmeyi amaçlar ve doktor seçimi kadar hasta uyumu da çok önemlidir.

Kısacası başarmak için obezite cerrahisi sizin için çok büyük bir yardımcıdır ama bu serüvende başrol sizsiniz.

Sağlıkla kalın…

Numarınızı Bırakın

Sizi Arayalım