Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Obeziteden kurtulmak için kesin çözüm var mıdır? Obezite cerrahisi, tüp mide yada mide balonu. Hangisi seçilmeli, neler yapılmalı? Sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenler
Obezitenin kesin çözümü nedir?

Obezitenin Kesin Çözümü Nedir?

Obezitenin kesin çözümü var mı?

Sağlıksız beslenme, hızlı yaşantı fakat hareketsiz yaşam, az uyku, bol stres derken obezite modern çağın insanı için çok önemli ve yaygın bir sorun haline geldi. Eski Mısır’da bile bir hastalık olarak görülüp tedavi edilmeye çalışılan obezite için günümüzde birçok tedavi yöntemi bulunmakta ve yeni yöntemler için çalışmalar da her daim devam etmektedir.
Bugün çeşitli mecralarda yüzlerce “öncesi-sonrası” fotoğrafı ile çeşitli tedaviler hakkında paylaşımlar görebilirsiniz. O birbirinden çok farklı iki karedeki sonuç kolaylıkla, yalnızca uygulanan tedavi ile elde edilmiş algısı oluşsa da maalesef gerçek hiç de öyle değildir. Fotoğraflarda gördüğünüz sonuç için harcanması gereken zaman ve çabadan bahsedilmeden “Tüp mide ameliyatı oldu zayıfladı”, “Mide balonu ile kilo verdi” şeklinde yapılan haberler obeziteden kurtulmak çok basittir algısı yarattığı gibi hastaya da haksızlıktır.

Obezite Cerrahisi Kilo Vermenize Nasıl Yardımcı Olur?

Obezitenin tanımı yapılırken “Vücuda besinler ile alınan enerjinin, harcanan enerjiden fazla olmasından kaynaklanan ve vücut yağ kitlesinin, yağsız vücut kitlesine oranla artması ile açıklanan kronik bir hastalıktır.” deriz. Gerçekçi düşünürsek fazla kilolar yüzünden hareketi kısıtlanmış birinin aldığı enerjiden fazlasını harcaması oldukça güç hatta neredeyse imkansızdır. İşte buradan hareketle obezite tedavileri alınan enerjiyi azaltmakta size yardımcı olmayı amaçlar.
Unutmayın, obezite tedavisinde kullanılan yöntemler çözüm değil sizi çözüme ulaştırmak için yardımcı olan araçlardır. İster cerrahi operasyon, ister cerrahi dışı tedavilerden biri ile zayıflamak isteyin kesin çözüm için gerekli olan şey kalıcı bir değişimdir. Başarılı olmak için gerçekçi düşünmek, doğru motivasyon ve kararlılık şarttır.
Gerçekçi düşünün ve gerçekleri kabullenin. İstediğiniz kiloya ulaşmak çok kolay olmayacak ama sonunda ulaşabilirsiniz. Unutmayın ki fazla kilolarınızı bir anda ve sebepsiz almadınız. Hedefleriniz de ulaşılabilir olsun ki motivasyonunuz yüksek kalsın.

Obeziteden nasıl kurtulurum

Nasıl Zayıflarım?

Kararlı olun. O çok sevdiğiniz lezzetli yiyeceklerden vazgeçmek ne kadar zor olsa da sağlığınız için vazgeçmelisiniz. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmeli ve alışkanlık haline getirmelisiniz ki fazla kilolarınızı verdikten sonra kilonuzu korumak için ekstra çabaya ihtiyaç duymayasınız. İşte bu yüzden obezite tedavisi denildiğinde yalnızca yapılan operasyon akla gelmemelidir. Obezite tedavisi operasyon sonrasında hastanın hayat düzenini değiştirmeyi amaçlar ve doktor seçimi kadar hasta uyumu da çok önemlidir.
Kısacası başarmak için obezite cerrahisi sizin için çok büyük bir yardımcıdır ama bu serüvende başrol sizsiniz.

Erkam Tülübaş

Erkam Tülübaş

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağın hastalığı olarak adlandırılmaya başlanan obezite birçok yandaş hastalıkla birlikte sağlığımızı tehdit ediyor. Obezite hakkında bilinç oluşturmak ve toplumu önlenebilir bu hastalıktan mümkün olduğunca arındırmak adına paylaştığımız bilgileri takip ve tavsiye etmenizi önemsiyoruz. Lütfen sosyal medya hesaplarımıza ve diğer yazılarımıza da bir göz atın.

Mutlaka Okumalısınız
mide balonu fiyatı hesaplama
Mide Balonu
Erkam Tülübaş

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu fiyatları neye göre ve nasıl belirlenir? Mide balonu fiyatını etkileyen unsurlar nelerdir? Fiyatlar neden değişkenlik gösterir? Okuyun, öğrenin…

Yazıyı Oku »

Son Yazılar

Bizi Takip Edin!

Videolara da göz atın...

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

E-mail grubumuza kaydolarak yeni yazılardan ve diğer gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Mide balonu için fiyat araştırması yapıyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

× Yardımcı olabilir miyiz?