Mide Balonu Gerçekten İşe Yarıyor mu?

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Uncategorized
 4. »
 5. Mide Balonu Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Mide Balonu İşe Yarıyor mu?

Evet , mide balonu kesinlikle işe yarıyor.

Öyleyse mide balonu taktıran herkes zayıflayacak, istediği kiloyu verecek değil mi?

Tabi ki, hayır!

“O zaman mide balonu nasıl işe yarıyor?” dediğinizi duyar gibiyim.

Mide balonu üstüne düşen görevi başarıyla yerine getiriyor, ötesi sizin elinizde.

Mide balonunun kilo verdirmek için sağladığı etki mide hacminizi küçültüp, tokluk hissi sağlamasıdır.

Emin olun ki mide balonu taktırdığınızda tok hissedeceksiniz ve mide balonu görevini yerine getirmiş olacak.

Peki siz? Üstünüze düşen görevi yerine getirmeye hazır mısınız?

mide balonu ameliyatı sonrası

Numarınızı Bırakın

Sizi Arayalım


Vücut Kitle İndexi Nedir?

Vücut kitle indeksi hesaplaması yapılırken sadece kilo ve boy uzunluğuna göre sınıflandırılma yapılmaz. Bunun yanında yaşa göre de belirli sınıflandırma yapılır. Bu sınıflandırma ise şöyledir:

 • 19-24 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 19-24 aralığında
 • 25-34 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 20-25 aralığında
 • 35-44 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 21-26 aralığında
 • 45-54 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 22-27 aralığında
 • 55-64 yaş arasında olan bireyler için ideal sonuç 23-28 aralığında.
 • 65 yaş ve üzerinde bireyler için ideal sonuç değeri 24-29 aralığında olması gerekmektedir.

Vücut kitle indexinizi öğrenmek için vücut kitle indexi hesaplama formunu doldurunuz. Formu dolduruğunuzda vücut kitle indexinizi göreceksiniz.


Mide Balonu Taktıranların Yorumları

Mide balonuyla ilgili bilgi edinmeye çalışan kişilerin ilk araştıracakları şey kendilerinden önce mide balonu taktıran kişilerin yorumlarıdır. “Mide balonu taktırdım, çok memnunum, 20 kilo verdim” diyen de vardır, “Balon taktırdım ama hiç kilo veremedim, keşke taktırmasaydım” diyen de. Balon aynı balon, prosedür aynı prosedür, peki ya bünye aynı bünye mi? Ya da irade? Buradaki yanlış daha önce deneyimlemiş kişilerin deneyimlerini öğrenmek istemeniz değil. Buradaki yanlış mide balonuna satın alacağınız bir ürün muamelesi yapıp, başkalarının memnun olup olmadığına göre karar vermeye çalışmanızdır.

İnternette “Mide balonu kullanıcı yorumları” veya “Mide balonu şikayet var” , “Mide balonu forum” gibi aramalar yapılması bu yanlış bakış açısının en iyi örneğidir. Mide balonu kendi başına kilo verdiren mucize bir ürün değildir, mide balonu zaten ürün değildir. Mide balonu bir tedavi aracıdır.

Siz başkalarının memnuniyetini yada memnuniyetsizliğini değil, mide balonu uygulamasından sonra geçireceğiniz süreci araştırmalısınız.

Diğerlerinin deneyimlerinden faydalanacağınız nokta bu olmalı.  Mide balonu için hazır mısınız? Verilen diyetlere ve doktorunuzun önerilerine uyabilecek misiniz? Evet , mide balonu diyet yapmanızı kolaylaştıracak ama bunu sadece tokluk hissi ve daha geç acıkmanızı sağlayarak yapabilir. Siz yasaklara uyabilecek misiniz? Tok hissettiği hâlde canı ne isterse yemeye devam eden birinin kilo verememesi kaçınılmazdır.

Mide balonu kararı öncesinde mide balonu yaptıranların yorumlarını değil, kendi durumunuzu değerlendirin. İnternette “mide balonuyla kilo verenler” sorgulaması yapmak yerine, neden kilo vermek istediğinizi, hatta kilo vermek isteyip istemediğinizi sorgulayın.

Numarınızı Bırakın

Sizi Arayalım


Mide Balonu Öncesi-Sonrası Fotoğrafları

Yeri gelmişken bu Öncesi-Sonrası çılgınlığına değinmeden geçmek de olmaz. Öncelikle belirtmek isterim ki hastaların mutluluklarını paylaşmak ya da birbirlerini motive etmek için fotoğraf paylaşmasında bir sakınca görmüyorum. 

mide balonu işe yarıyor mu

Fakat unutulmaması gerekir ki obezite tedavisinde asıl amaç kişilerin sağlıklı kilolarında olmaları ve obezite kaynaklı rahatsızlıklardan kurtulmalarıdır. 

Öncesi-Sonrası şeklinde paylaşılan fotoğraflarda ise kişinin dış görünümü ön plana çıkmakta.

Bu durum da toplumun büyük bir kısmında hâlâ obezitenin bir hastalık olarak değil de estetik bir problem olarak görülmeye devam edilmesini tetikler nitelikte.

Bu yüzden instagram hesabımda Öncesi-Sonrası fotoğrafları paylaşmıyorum. Nadiren, paylaşmakta sakınca görmeyen hastalarımın son durumlarını paylaşıyorum ve muayeneye geldiğinde talep eden hastalarıma bu fotoğrafları gösteriyorum.

Ve tabi ki önemli olanın sağlık durumundaki düzelme olduğunu, görüntülerindeki değişiklik olmadığını üstüne basa basa belirtiyorum.

Numarınızı Bırakın

Sizi Arayalım


Şimdi bu söylediklerim dış görünümünüzü iyileştirmek için uğraşmayın demek olarak algılanmasın.

Diyetinize uyum sağlayıp yanında bir de egzersizi ihmal etmezseniz tabi ki daha sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo verirsiniz.  Hem sağlıklı kiloda olup hem de güzel görünmek elbette size çok iyi hissettirir. Sadece öncelikli motivasyonunuz görünüşünüz olmamalı, sağlığınız ve adım atacağınız yeni hayat sizin için önemli olmalı.

O fotoğraflarda görmeniz gereken öncesinden sonrasına kadar gösterilen azim ve çaba, en sonunda ise hedefe ulaşmanın ve başarının verdiği mutluluktur.

Birileri başardıysa siz de başarabilirsiniz, yeter ki karar verin ve çabalayın.

Mide Balonu Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Mide Balonu Taktırmak İstiyorum

Yazımızı buraya kadar okuduysanız mide balonu uygulamasına karar vermek için internette araştırma yapmaktan çok kendinizi dinlemeniz, kendinize güvenmeniz gerektiğini öğrendiniz. Siz özelsiniz, teksiniz, sizinle aynı metabolizmaya, sizinle aynı alışkanlıklara, sizinle aynı psikolojiye, sizinle aynı yaşantıya sahip bir kişi daha yok. Öyleyse memnuniyetini ya da memnuniyetsizliğini referans alarak karar vereceğiniz birini bulamazsınız.

Kendi kararınızı verin ve güvenebileceğiniz, uyum içinde tedavi sürecini birlikte geçirebileceğiniz bir doktor seçin. Bir de yanınızda size destek olacak sevdikleriniz olursa başarmamak için hiçbir sebep yok.

Mide balonu kesinlikle işe yarayacak…

Sağlıkla kalın…

Numarınızı Bırakın

Sizi Arayalım