Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Mide balonu fiyatları neye göre ve nasıl belirlenir? Mide balonu fiyatını etkileyen unsurlar nelerdir? Fiyatlar neden değişkenlik gösterir? Okuyun, öğrenin...
mide balonu fiyatı hesaplama

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu için fiyat araştırması yaparken bu sayfaya geldiyseniz ve direkt fiyat bilgisini bulabileceğinizi umuyorsanız çok üzgünüm ama bu şekilde mide balonlarının fiyatlarını sitemizde yayınlamamız mümkün değil. Ancak fiyatların neden açıkça yayınlanmadığını, neye göre belirlendiğini, neden farklılık gösterdiğini ve karar için fiyat bilgisinin bir kriter olup olamayacağını da merak edenler eminim çoktur. Bu yazıda tüm bu soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

İlk sorudan başlayacak olursak “Neden mide balonu fiyatları açıkca listelenmiyor?” sorusunun cevabı çok basit. En önemli neden mide balonu satın alınabilecek bir ürün değildir, obezite tedavisinde kullanılan medikal bir malzemedir. Tabii ki bu durumda fiyatının açıkca yayınlanmasını bekleyemezsiniz. Ayrıca biz doktorların bağlı bulunduğu ve denetlendiğimiz bir takım kurumlar olduğunu, bu kurumlar tarafından belirlenen ve uymak zorunda olduğumuz kurallar olduğunu da belirtmek isterim. Bu nedenlerle yalnızca bizim sitemizde değil, hiçbir meslektaşımın sitesinde listelenen fiyatlar bulamayacaksınız. Bu konuda bize sitem eden bazı hastalarımız olduğu için bu konuya açıklık getirmek istedim. Mide balonu fiyatları forum siteleri gibi sitelerde kullanıcılar tarafından yazılmış olabilse de bu fiyatların güncel ve geçerli olma ihtimali oldukça düşüktür. Fiyat yazan kişinin ne zaman, nerede, hangi balonu taktırdığı fiyatı etkilediği için, forumlarda bulacağınız mide balonu fiyatları gerçek fiyatlardan muhtemelen farklı olacaktır. Dolayısıyla mide balonu için fiyat araştırması yaparken, fiyat bilgisi sormaktan başka pek bir seçeneğiniz yok ne yazık ki. Fakat gerçekten tedavi olmak isteyen biri için bunun bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Bize fiyat sormaktan çekinmenize gerek yok. Tedaviye karar vermeden önce kaç lira ödeyeceğinizi bilmek elbette ki en doğal hakkınız. Yalnızca fiyat konusunda da değil, hangi hususta olursa olsun bilgi almak isteyen hastalarımızın tüm sorularını içtenlikle yanıtlıyoruz. Yazılarımızın altına yorum bırakarak, site altındaki formlardan iletişim bilgilerinizi bırakarak, telefonla, mail ile, Whatsapp, Facebook veya Instagram üzerinden mesaj göndererek fiyat bilgisi ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Görüyorsunuz, istedikten sonra güncel mide balonu fiyatlarını öğrenmek o kadar da zor değil 🙂

Gelelim asıl meseleye; neye göre, nasıl belirleniyor bu mide balonu fiyatları? Mide balonu fiyatında en belirleyici unsur tabi ki balonun kendisi. Takılacak mide balonunun markası ve çeşidi fiyatın belirlenmesinde büyük rol oynuyor.

MİDE BALONU ÇEŞİTLERİ

Mide balonlarının hepsinin temel olarak işlevi aynıdır. Midenizde belli bir yer kaplayarak mide hacmini küçültür ve daha çabuk doymanızı, daha geç acıkmanızı ve dolayısıyla daha kolay bir şekilde diyet yapıp kilo vermenizi sağlar. Uygulanış biçimi ve midede kalış süreleri açısından farklı balon çeşitleri vardır.
Örneğin, endoskopi ile uygulanan ve midede 6 ay süreyle kalan, sonrasında da yine endoskopi ile çıkarılan standart mide balonu, yine endoskopi ile uygulanan ve 1 yıl süre ile midede kalan ayarlanabilir mide balonu ve su ile yutulan, endoskopi gerektirmeyen yutulabilir mide balonu gibi seçenekler vardır. Biz tüm bu mide balonu çeşitlerinin uygulamasını yapıyoruz. Uygulamaya karar verirken fiyat unsurunun yanında hastanın hangi balondan daha fazla fayda sağlayacağını da göz önünde bulundurarak, hastayla birlikte en uygun seçeneğe karar veriyoruz. Farklı mide balonu çeşitlerinin avantajları ve dezavantajları da var elbette fakat burada fiyat konusunu ele aldığımız için konuyu dağıtmamak adına bunlara değinmeyeceğiz.

Mide balonu çeşidinin yanı sıra markası da fiyatta etkili olmaktadır. Şu anda birçok markanın mide balonları mevcut olsa da biz uygulamalarımızda gerekli belgelere sahip ve en çok tercih edilen markaları kullanıyoruz. 6 aylık standart mide balonu olarak MEDSIL, 1 yıllık sabit mide balonu olarak ORBERA, ayarlanabilir mide balonu SPATZ balon ve yutulabilen kapsül mide balonu olarak da Elipse Mide Balonu kullanmaktayız. Fiyat alırken uygulamada kullanılacak mide balonunun markasını öğrenmeniz önemlidir, çünkü en başta belirttiğim gibi mide balonu fiyatında en önemli unsur kullanılan balonun markası ve çeşididir.

mİde balonunda diyetisyen desteğinin önemi.

MİDE BALONUNDA DİYETİSYEN DESTEĞİ

Mide balonu fiyatını etkileyen bir diğer unsur da mide balonu ile tedavi sürecinde diyetisyen desteği verilip verilmemesidir. Diyetisyen desteğinin tedavideki önemi aslında düşünüldüğünden çok daha fazladır. Mide balonu taktırdıktan sonra kendi kendinize diyet yapmak yada herhangi bir diyetisyene gitmektense, doktorunuzla birlikte çalışan ve mide balonu takılan hastalara destek veren, bu konuda gerekli tecrübeye sahip bir diyetisyenle çalışmak size büyük avantaj sağlar. Fiyata diyetisyen desteğinin de dahil edilmesinin asıl amacı hasta takibinin tecrübeli bir diyetisyen tarafından yapılabilmesi ve ayrıca mide balonu takan doktorunun da hastanın takibini daha kolay yapabilmesidir. Böylece süreç boyunca takipte olan hasta mide balonundan maksimum fayda sağlayabilir ve haricen alacağı diyetisyen desteğine kıyasla daha uygun bir fiyata diyetisyen desteğinden yararlanmış olur. Diyetisyen takibinin ve doktor kontrollerinin sıklığı da bir diğer önemli ayrıntıdır. Mide balonunu taktırıp daha sonrasında bir daha hiçbir hizmet almayacağınız bir merkezden aldığınız fiyat ile aylık takibinizi gerçekleştiren bir merkezden aldığınız fiyat elbette ki farklı olacaktır. Fiyat karşılaştırması yaparken bu noktaya da dikkat etmenizi öneriyorum. Amaç maksimum fayda sağlamaksa, yalnızca fiyat ile değerlendirme yapmak yanlış olacaktır. Fiyatı etkileyen unsurları bilmek ve fiyat karşılaştırmasını buna göre yapmak, sonradan pişmanlık yaşamamak için önemlidir.

MİDE BALONU FİYATI BELİRLENMESİNDE ETKİLİ DİĞER UNSURLAR

Mide balonu fiyatlarının belirlenmesinde ve değişiklik göstermesinde etkili diğer unsurlar; mide balonu çıkartma ücreti, uygulamanın yapıldığı hastane ve döviz kurlarıdır diyebiliriz. Çok kısa sürelerde çok fazla değişikliğe neden olmasa da, mide balonları ithal malzemeler olduğu için döviz yükselişinden bir nebze etkilenmektedir. Uygulamanın yapıldığı hastaneye bizim tarafımızdan ödenen ücretler de fiyatı elbette etkilemektedir. Örneğin; hastanın daha donanımlı bir merkezde uygulama yapmayı gerektiren özel bir durumu varsa fiyat da farklı olacaktır. Bu yüzden fiyat bilgisi soran hastalarımıza muayene öncesinde ancak ortalama bir fiyat bilgisi verebilmemiz mümkün olmaktadır. Her hastanın durumu ve uygun olduğu tedavi kendine hastır. Bu sebeple hastamızın muayenesini gerçekleştirip, yeme alışkanlıklarını ve öyküsünü detaylıca ele alıp, tedavisinde hangi yöntemin kullanılacağına karar verildikten sonra net fiyat konuşulabilmektedir.

Endoskopi ile uygulanan mide balonlarının kullanım süresi dolduğunda, yeniden endoskopi ile çıkarılması gerekmektedir. Mide balonu fiyatlarını araştırırken çıkartılması için ödeyeceğiniz ücreti de mutlaka öğrenmelisiniz. Bazı merkezler çıkartılma ücretini fiyata dahil edebilirken, bazıları da mide balonu çıkartılmasını fiyattan hariç tutar. İlk bakışta uygun fiyat almış gibi görünseniz de çıkarılması için istenen ücretle birlikte ödeyeceğiniz rakam aslında daha fazla olabilir. Standart mide balonlarını tercih edecekseniz, fiyat değerlendirmesi yaparken toplam fiyat üzerinden değerlendirmeniz daha iyi olacaktır. Eğer mide balonu tercihiniz yutulabilen mide balonu ise mide balonu çıkartılması için ücret ödemeniz gerekmez, çünkü bu balon vücuttan doğal yollarla atılır.

Artık mide balonunun fiyatlarının nasıl belirlendiğini ve neden farklı fiyatlar verildiğini biliyorsunuz. Ve tabi fiyatın seçiminizde tek belirleyici olmaması gerektiğini de. Kararınızı vermeden önce araştırmanızı her yönüyle yapın ve araştırma için mümkün olduğunca uzun bir zaman ayırın. Mide balonu takılırken uygulanacak prosedür bellidir, keza mide balonunun işlevi de bellidir. Ama sonuç her zaman aynı değildir. Bunun sebebi de hastanın sürece sağladığı uyum ve doktoru ve diyetisyeniyle olan uyumundan başka birşey değildir. Her zaman söylediğim gibi mide balonu sizi zayıflatacak mucizevi bir ürün değil, kilo vermenize yardımcı olacak bir destek tedavidir. Mutlaka mide balonu taktıranların yorumlarını okumuşsunuzdur. ” X marka mide balonu taktırdım kilo veremedim.” şeklinde yorumlara rastladığınızı pek sanmıyorum. Fakat “Şu merkezde mide balonu taktırdım, kilo veremedim.” veya ” Şu doktora mide balonu taktırdım, tüm fazla kilolarımı verdim.” şeklinde bir sürü yorum görebilirsiniz. İşte burada önemli olanın mide balonu taktırmak olmadığını, sonrasındaki sürecin çok daha önemli olduğunu ve sizi başarıya ulaştıracak olan şeyin de kararlılık, uyum ve düzenli takip olduğunu açıkca görebilirsiniz.

Umarım mide balonu fiyatları ile ilgili araştırmalarınıza yardımcı olacak bu bilgiler sizin için faydalı olmuştur. Sağlıkla kalın…

Erkam Tülübaş

Erkam Tülübaş

58 thoughts on “Mide Balonu Fiyatları”

    1. Hocam fiyat bilgisi almak istiyorum . Özellikle yutulabilir bana daha uygun gibi geldi fakat patlama veya delinebilir mi diye korkuyorum.Onun dışında 15 kg fazla kilom var ve belim sırtım maalesef bu yükü kaldırmıyor.

     1. Erkam Tülübaş

      Mide balonu patlamaz, ancak çok düşük bir ihtimal de olsa delinmesi söz konusudur. Fiyat bilgisi size mail ile verilmiştir.

  1. Isim vermek istemiyor

   Merhaba,
   Yutulabilen kapsül mide balonu olan Elipse Mide Balonu icin fiyat alabilir miyim? Sureç nasil isliyor, takip ve diger malzeme dahil fiyat detayı rica ediyorum. Teşekkürler

   1. Erkam Tülübaş

    Muayene sonrasında tedaviye uygun olduğunuza karar verilirse mide balonu uygulaması yapılıyor. Şehir dışından gelecek hastalarımıza muayene ile aynı gün uygulama yapabiliyoruz. Sonrasında aylık diyetisyen takibi var. Takip için gelme imkânınız bulunmuyorsa Elipse Mide Balonu ile birlikte size verilecek olan smart baskül ve Mobil Uygulama ile diyetisyen takibiniz online olarak sürdürebilmektedir. Baskül, takip veya çıkarma için ekstra ücret yoktur.Elipse Mide Balonu çıkarma işlemi gerektirmez, 4 ay sonunda içeriği boşalarak doğal yolla kendiliğinden vücuttan atılır.

 1. Sema Köroğlu

  Merhaba
  Kilo vermekte zorluk cekiyorum.44yasında 105kg Dayım.mide balonu uygulaması ile ilgili bilgi ve Tahmini fiyat bilgisi rica edebilirmiyim.

  1. Erkam Tülübaş

   12 aylık mide balonu olarak Orbera marka balon kullanıyoruz. Ayrıca yine 12 ay süre ile midede kalan ayarlanabilir mide balonu SPATZ balon uygulaması da yapıyoruz. 12 aylık balon fiyatları size mail olarak bildirilmiştir.

 2. Merhaba. 30 yaşındayım 87 kiloyum. Fiyat edinebilir miyim? Eşimle birlikte denemek istiyoruz. Bir de bu balon hava ile mi şişiyor? Herhangi bir ilaç kullanımı asitli içecek alkol vs etkiliyor mu? Elipse için. İzmirde uygulanıyor mu? Teşekkürler.

  1. Erkam Tülübaş

   Merhaba,
   Kilonuz kadar boyunuz da önemli, mide balonu vücut kitle indeksi 27-40 arası olan hastalar için önerdiğimiz bir yöntemdir. İçerisi balona özgü olan bir sıvı ile doldurulur. Sizin yiyip içtiğiniz birşeyden balon etkilenmez, alkol, kola, redbull gibi sıvılar veya ilaçlar balona herhangi bir zarar veremez. Ama kalorisi yüksek gıdalar tükettiğiniz zaman istediğimiz kilo verimini sağlayamayabiliriz. Bu nedenle balon olduğu müddetçe hem reflüyü artırdığı hemde kilo verimini düşürdüğü için alkolü önermeyiz. Mide balonu Uygulamasını İstanbul’da yapıyoruz, şehir dışından gelecek hastalarımıza muayenede uygun görüldüğü takdirde aynı gün uygulama yapılabilmektedir. Fiyat bilgisi mail ile iletilmiştir. Sağlıklı günler dileriz…

  1. Erkam Tülübaş

   Evet, mide balonu fiyatları çeşidine göre değişmektedir. Fiyat hakkında size mail gönderilmiştir. Ancak emzirme döneminde mide balonunu önermiyoruz. Sonrasında eğer uygunsanız mide balonu düşünebilirsiniz.

 3. Merhaba, mide balonları ile ilgili araştırma yapıyorken sizin sitenize rastladım. 6 ve 12 aylık mide balonu hakkında fiyat alabilirmiyim? Ve bu vereceğiniz fiyat üç ay sonrası için de geçerli olur mu ?

  1. Erkam Tülübaş

   Merhaba,

   Fiyatlar sabit değildir. Döviz kurlarından etkilendiği için 3 ay sonra aynı olmayacaktır. Şu anki güncel mide balonu fiyatları size mail ile bildirilmiştir.

 4. 6 aylık standart mide balonu MEDSIL ve yutulabilen kapsül mide balonu Elipse için fiyat alabilir miyim? 180 boyum 98 kiloyum hangisini önerirsiniz?

  1. Erkam Tülübaş

   Merhaba,
   Vücut kitle indeksiniz uygun görünüyor ikisi de uygulanabilir. Muayene sonrasında birlikte karar vermek daha sağlıklı olacaktır. Fiyat bilgileri size mail ile bildirilmiştir.

 5. Merhaba hocam,
  34 Yaşındayım 174cm boyum var 100 kg oldum ? Balon bana uygun mu ? Uygunsa fiyatı nedir ? Cevabınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler

  1. Erkam Tülübaş

   Merhaba,
   Mide balonu uygulaması için vücut kitle indeksiniz uygun görünüyor ama muayene sonrasında karar vermek gerekir.Fiyat bilgisi size mail ile gönderilmiştir.

  1. Erkam Tülübaş

   Merhaba, Spatz mide balonu fiyatı size mail ile bildirilmiştir. Ayrıca yalnızca fiyat soran herkese, yorumuna cevap yazmasak da mail ile fiyat bilgisi vermekteyiz. Çok fazla yorum birikmemesi adına fiyat hakkındaki yorumları tek tek cevaplamıyoruz.

 6. Hocam 1.73 * 78 kiloyum 10 kilo fazlam var ama ne yazıkki veremiyorum. Bu sebeple mide hapı yada balonu duydum fiyat ve uygulama konusunda bilgi alabilirmiyim (6 ve 12 aylık olarak)

 7. merhaba,
  36 yaşındayım, 165 boyum kilom 65
  15 kilo vermek istiyorum elipse hapı kullanmak istiyorum uygun mudur ve fiyatı nedir ?

  1. Erkam Tülübaş

   Vücut kitle indeksiniz mide balonu için uygun görünmüyor. Sizin durumunuzda öncelikle diyetisyen desteği ile zayıflama denenebilir.

 8. Sayın hocam bende dusunuyorum 110 kg 1,72 boyum 20 kg atmak istiyorum lakin cok hareketli olmasamda işim geregi yemelerime dikakt ederim 1 yıllık bir balon ki ben o balanu nasıl yutcam bilemiyorum hocam inneyi gordugumde tansiyonum dusunuyor birde yeme duzensizligim var yine işden dolayı elim ayagım titriyor sinirlerim tavan yapıyor acıktıgımda dehşet bir canavara donusuyorum ama zapt ediyorum 🙂 resmen terliyorum lakin karnım tokken son derece uysal ve cok iyi bir insanım zira sizin yanınıza gelirkende ogle yemegini yiyip gelmeyi planlıyorum siz merak etmeyin tek sorun balanu nasıl yutcaz bilemedim birde fiyatlar nedir hocam

  1. Erkam Tülübaş

   1 yıllık mide balonu endoskopi ile uygulanır, anestezi altında uygulanan bir işlem olduğundan yutmak konusunda endişe etmenize gerek yok. Yutularak uygulanan Elipse mide balonu ise midede 4 ay süre ile kalır ve ortalama 15-20 KG kilo kaybı mümkündür. Elipse balonu uygulamadan önce hastamızın yutup yutamayacağını test etmek için kullanılan bir test kapsülü vardır. Şu ana kadar kapsülü yutmakta çok fazla zorlanan bir hastamız olmadı.
   Vücut kitle indeksiniz balon için uygun görünüyor fakat balon uygulamasına karar vermek için vücut kitle indeksi tek başına yeterli değildir. Muayeneye gelme imkanınız varsa muayene sonrasında karar vermek çok daha sağlıklı olacaktır. Mide balonu fiyatları size mail ile bildirilmiştir.

 9. Yaş 47 Kilo . 92 Boy . 1.60 fiyat mide balonu özellikle yutulabilir mide balonu uygulamasının fiyatını öğrenebilir miyim? Ayrıca SGK indirimi yapılıyor mu?

  1. Erkam Tülübaş

   Vücut kitle indeksiniz mide balonu için uygun görünüyor. Detaylı bilgi mail ile verilmiştir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağın hastalığı olarak adlandırılmaya başlanan obezite birçok yandaş hastalıkla birlikte sağlığımızı tehdit ediyor. Obezite hakkında bilinç oluşturmak ve toplumu önlenebilir bu hastalıktan mümkün olduğunca arındırmak adına paylaştığımız bilgileri takip ve tavsiye etmenizi önemsiyoruz. Lütfen sosyal medya hesaplarımıza ve diğer yazılarımıza da bir göz atın.

Mutlaka Okumalısınız
mide balonu fiyatı hesaplama
Mide Balonu
Erkam Tülübaş

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu fiyatları neye göre ve nasıl belirlenir? Mide balonu fiyatını etkileyen unsurlar nelerdir? Fiyatlar neden değişkenlik gösterir? Okuyun, öğrenin…

Yazıyı Oku »

Son Yazılar

Bizi Takip Edin!

Videolara da göz atın...

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

E-mail grubumuza kaydolarak yeni yazılardan ve diğer gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

× Yardımcı olabilir miyiz?