Mide Balonu Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. Mide Balonu Fiyatları
Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu fiyatları 20.000 TL ile 100.000 TL arasında değişmektedir. Fiyatların bu denli büyük bir aralıkta değişmesi mide balonu taktırmak isteyen hastalarımızda elbette kafa karışıklığına sebep oluyor.

Mide balonu fiyatı hakkında araştırma yaparken bu sayfaya geldiyseniz ve bizim fiyatlarımızı öğrenmeyi umuyorsanız çok üzgünüm ancak mide balonu fiyatlarını direk olarak web sitemizde listelememiz mümkün değil.

Ancak fiyatların neden açıkça yayınlanmadığını, neye göre belirlendiğini, neden farklılık gösterdiğini ve karar için fiyat bilgisinin bir kriter olup olamayacağını da merak edenler eminim çoktur.

Bu yazıda tüm bu soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

mide balonu nasıl takılır

Neden Mide Balonu Fiyatları Açıkca Listelenmiyor?

İlk sorudan başlayacak olursak “Neden mide balonu fiyatları açıkca listelenmiyor?” sorusunun cevabı çok basit. En önemli neden mide balonu satın alınabilecek bir ürün değildir, obezite tedavisinde kullanılan medikal bir malzemedir. Tabii ki bu durumda fiyatının açıkca yayınlanmasını bekleyemezsiniz. Ayrıca biz doktorların bağlı bulunduğu ve denetlendiğimiz bazı kurumlar olduğunu, bu kurumlar tarafından belirlenen ve uymak zorunda olduğumuz kurallar olduğunu da belirtmek isterim. Bu nedenlerle yalnızca bizim sitemizde değil, hiçbir meslektaşımın sitesinde listelenen fiyatlar bulamayacaksınız. Bu konuda bize sitem eden bazı hastalarımız olduğu için bu konuya açıklık getirmek istedim.

Mide balonu fiyatları forum siteleri gibi sitelerde kullanıcılar tarafından yazılmış olabilse de bu fiyatların güncel ve geçerli olma ihtimali oldukça düşüktür. Fiyat yazan kişinin ne zaman, nerede, hangi balonu taktırdığı fiyatı etkilediği için, forumlarda bulacağınız mide balonu fiyatları gerçek fiyatlardan muhtemelen farklı olacaktır. Dolayısıyla mide balonu için fiyat araştırması yaparken, fiyat bilgisi sormaktan başka pek bir seçeneğiniz yok ne yazık ki.

Fakat gerçekten tedavi olmak isteyen biri için bunun bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Bize fiyat sormaktan çekinmenize gerek yok. Tedaviye karar vermeden önce kaç lira ödeyeceğinizi bilmek elbette ki en doğal hakkınız.

Yalnızca fiyat konusunda da değil, hangi hususta olursa olsun bilgi almak isteyen hastalarımızın tüm sorularını içtenlikle yanıtlıyoruz. Yazılarımızın altına yorum bırakarak, site altındaki formlardan iletişim bilgilerinizi bırakarak, telefonla, mail ile, Whatsapp, Facebook veya Instagram üzerinden mesaj göndererek fiyat bilgisi ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Görüyorsunuz, istedikten sonra güncel mide balonu fiyatlarını öğrenmek o kadar da zor değil 🙂

Gelelim asıl meseleye; neye göre, nasıl belirleniyor bu mide balonu fiyatı? Mide balonu fiyatında en belirleyici unsur tabi ki balonun kendisi. Takılacak mide balonunun markası ve çeşidi fiyatın belirlenmesinde büyük rol oynuyor.

Mide Balonu Çeşitleri

Mide balonlarının hepsinin temel olarak işlevi aynıdır. Midenizde belli bir yer kaplayarak mide hacmini küçültür ve daha çabuk doymanızı, daha geç acıkmanızı ve dolayısıyla daha kolay bir şekilde diyet yapıp kilo vermenizi sağlar. Uygulanış biçimi ve midede kalış süreleri açısından farklı balon çeşitleri vardır.

Örneğin, endoskopi ile uygulanan ve midede 6 ay süreyle kalan, sonrasında da yine endoskopi ile çıkarılan standart mide balonu, yine endoskopi ile uygulanan ve 1 yıl süre ile midede kalan ayarlanabilir mide balonu ve su ile yutulan, endoskopi gerektirmeyen yutulabilir mide balonu gibi seçenekler vardır. Biz tüm bu mide balonu çeşitlerinin uygulamasını yapıyoruz.

Uygulamaya karar verirken fiyat unsurunun yanında hastanın hangi balondan daha fazla fayda sağlayacağını da göz önünde bulundurarak, hastayla birlikte en uygun seçeneğe karar veriyoruz. Farklı mide balonu çeşitlerinin avantajları ve dezavantajları da var elbette fakat burada fiyat konusunu ele aldığımız için konuyu dağıtmamak adına bunlara değinmeyeceğiz.

Mide balonu çeşidi yanı sıra markası da fiyatta etkili olmaktadır. Şu anda birçok markanın mide balonları mevcut olsa da biz uygulamalarımızda gerekli belgelere sahip ve en çok tercih edilen markaları kullanıyoruz. 6 aylık standart mide balonu olarak MEDSIL, 1 yıllık sabit mide balonu olarak ORBERA, ayarlanabilir mide balonu SPATZ balon ve yutulabilen kapsül mide balonu olarak da Allurion Mide Balonu kullanmaktayız.

Fiyat alırken uygulamada kullanılacak mide balonunun markasını öğrenmeniz önemlidir, çünkü en başta belirttiğim gibi mide balonu fiyatında en önemli unsur kullanılan balonun markası ve çeşididir. Ortalama fiyatların altında mide balonu fiyatı aldığınız bir yere soracağınız ilk soru kullanılan balonun markası olmalıdır.

Neden Yutulabilir Mide Balonu Endoskopik Mide Balonundan Daha Pahalı?

Allurion Yutulabilir mide balonu 6 aylık endoskopik mide balonu ile aynı etkinlikte olmasına yani aynı kiloyu vermenizi sağlamasına rağmen aralarında epeyce fiyat farkı vardır. Birçok kişi yutulabilir balon işlem gerektirmiyorken daha ucuz olması gerekmez mi diye düşünüyor. Ancak tam tersi şekilde bu balonun endoskopi gerektirmeyecek forma getirilmesi için üretim sürecindeki maliyet ciddi oranda artmaktadır. Yutulabilir balon yüksek teknoloji ile üretilir ve gerek üretim süreci, gerekse de kullanılan malzemenin farklı olmasından dolayı maliyeti diğer balonlara göre daha yüksektir. Yani kısacası yutulabilir balonun endoskopik balondan daha pahalı olmasının sebebi direkt olarak balonun kendi maliyetinin fazla olmasıdır diyebiliriz. 

Numarınızı Bırakın

Sizi Arayalım


Mide Balonunda Diyetisyen Desteği

Mide balonu fiyatını etkileyen bir diğer unsur da mide balonu ile tedavi sürecinde diyetisyen desteği verilip verilmemesidir.

Diyetisyen desteğinin tedavideki önemi aslında düşünüldüğünden çok daha fazladır.

Mide balonu taktırdıktan sonra kendi kendinize diyet yapmak yada herhangi bir diyetisyene gitmektense, doktorunuzla birlikte çalışan ve mide balonu takılan hastalara destek veren, bu konuda gerekli tecrübeye sahip bir diyetisyenle çalışmak size büyük avantaj sağlar. 

Fiyata diyetisyen desteğinin de dahil edilmesinin asıl amacı hasta takibinin tecrübeli bir diyetisyen tarafından yapılabilmesi ve ayrıca mide balonu takan doktorunun da hastanın takibini daha kolay yapabilmesidir.

Böylece süreç boyunca takipte olan hasta mide balonundan maksimum fayda sağlayabilir ve haricen alacağı diyetisyen desteğine kıyasla daha uygun bir fiyata diyetisyen desteğinden yararlanmış olur. 

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu taktırıp daha sonrasında bir daha hiçbir hizmet almayacağınız bir merkezden aldığınız fiyat ile aylık takibinizi gerçekleştiren bir merkezden aldığınız fiyat elbette ki farklı olacaktır. Fiyat karşılaştırması yaparken bu noktaya da dikkat etmenizi öneriyorum.

Amaç maksimum fayda sağlamaksa, yalnızca fiyat ile değerlendirme yapmak yanlış olacaktır. Fiyatı etkileyen unsurları bilmek ve fiyat karşılaştırmasını buna göre yapmak, sonradan pişmanlık yaşamamak için önemlidir.

Mide Balonu Fiyatlarını Etkileyen Diğer Unsurlar

Mide balonu fiyatlarının belirlenmesinde ve değişiklik göstermesinde etkili diğer unsurlar; mide balonu çıkartma ücreti, uygulamanın yapıldığı hastane ve döviz kurlarıdır diyebiliriz. Çok kısa sürelerde çok fazla değişikliğe neden olmasa da, mide balonları ithal malzemeler olduğu için döviz yükselişinden bir nebze etkilenmektedir. Uygulamanın yapıldığı hastaneye bizim tarafımızdan ödenen ücretler de fiyatı elbette etkilemektedir.

Örneğin; hastanın daha donanımlı bir merkezde uygulama yapmayı gerektiren özel bir durumu varsa fiyat da farklı olacaktır. Bu yüzden fiyat bilgisi soran hastalarımıza muayene öncesinde ancak ortalama bir fiyat bilgisi verebilmemiz mümkün olmaktadır. Her hastanın durumu ve uygun olduğu tedavi kendine hastır. Bu sebeple hastamızın muayenesini gerçekleştirip, yeme alışkanlıklarını ve öyküsünü detaylıca ele alıp, tedavisinde hangi yöntemin kullanılacağına karar verildikten sonra net fiyat konuşulabilmektedir.

mide balonu nedir

Endoskopi ile uygulanan mide balonları, kullanım süresi dolduğunda, yeniden endoskopi ile çıkarılması gerekmektedir.

Mide balonu fiyatlarını araştırırken çıkartılması için ödeyeceğiniz ücreti de mutlaka öğrenmelisiniz. Bazı merkezler çıkartma ücretini fiyata dahil edebilirken, bazıları da mide balonu çıkartılmasını fiyattan hariç tutar. İlk bakışta uygun fiyat almış gibi görünseniz de çıkarılması için istenen ücretle birlikte ödeyeceğiniz rakam aslında daha fazla olabilir.

Standart mide balonlarını tercih edecekseniz, fiyat değerlendirmesi yaparken toplam fiyat üzerinden değerlendirmeniz daha iyi olacaktır. Eğer mide balonu tercihiniz yutulabilen mide balonu ise mide balonu çıkartılması için ücret ödemeniz gerekmez, çünkü bu balon vücuttan doğal yollarla atılır.

Artık mide balonu kaç lira bilmeseniz bile, mide balonunun fiyatının nasıl belirlendiğini ve neden farklı fiyatlar verildiğini biliyorsunuz. Ve tabi fiyatın seçiminizde tek belirleyici olmaması gerektiğini de. 🙂

Kararınızı vermeden önce araştırmanızı her yönüyle yapın ve araştırma için mümkün olduğunca uzun bir zaman ayırın. 

Mide balonu takılırken uygulanacak prosedür bellidir, keza mide balonunun işlevi de bellidir. Ama sonuç her zaman aynı değildir. Bunun sebebi de hastanın sürece sağladığı uyum ve doktoru ve diyetisyeniyle olan uyumundan başka birşey değildir.

Her zaman söylediğim gibi mide balonu sizi zayıflatacak mucizevi bir ürün değil, kilo vermenize yardımcı olacak bir destek tedavidir. Mutlaka mide balonu taktıranların yorumlarını okumuşsunuzdur. ” X marka mide balonu taktırdım kilo veremedim.” şeklinde yorumlara rastladığınızı pek sanmıyorum. Fakat “Şu merkezde mide balonu taktırdım, kilo veremedim.” veya ” Şu doktora mide balonu taktırdım, tüm fazla kilolarımı verdim.” şeklinde bir sürü yorum görebilirsiniz.

İşte burada önemli olanın mide balonu taktırmak olmadığını, sonrasındaki sürecin çok daha önemli olduğunu ve sizi başarıya ulaştıracak olan şeyin de kararlılık, uyum ve düzenli takip olduğunu açıkca görebilirsiniz.

Umarım mide balonu fiyat araştırmalarınıza yardımcı olacak bu bilgiler sizin için faydalı olmuştur.

Sağlıkla kalın…

Numarınızı Bırakın

Sizi Arayalım