fbpx

Mide Botoksu ile Ameliyatsız Kilo Ver

Obezite Tedavisinde Etkin ve Konforlu Bir Yöntem Olan Mide Botoksu İle Tanışın

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu, mideye endoskopik olarak botoksun yapıldığı cerrahi dışı obezite yöntemlerinden biridir.

Mide botoksunun amacı , hastalara daha uzun süre tokluk hissi sağlayabilmektir. Tokluk hissinin daha uzun sürmesi ile birlikte tüketilen gıdaların miktarıda azalmaktadır.

Böylelikle diyet yapmanız kolaylaşır. Mide botoksunun etkisi devam ettiği süre içerisinde sağladığı tokluk hissi sayesinde diyet yaparken zorlanmazsınız ve egzersizle de destekleyip sağlıklı bir şekilde hedef kilonuza ulaşabilirsiniz.

Mide botoksu nasıl kilo verdirir?

Videolarla Mide Botoksu

Mide Botoksu ile ilgili bazı videolarımıza göz atın. Daha fazlası Youtube kanalımızda

Mide Botoksu Hakkında Merak Edilenler

Mide botoksu yapılan hastalarda midedeki kasların kasılması geçici olarak azaltıldığı için gıdaların mideden çıkış süresi uzamakta ve tokluk hissi sağlanmakta aynı zamanda sinir blokajına bağlı olarak iştah azalmaktadır.

İşlem endoskopik olarak uygulanır, hasta sedasyon altında olduğundan herhangi bir ağrı hissetmez. Ortalama 30 dk sürmektedir. Endoskopi sonrası yaklaşık 2 saat kaldıktan sonra hasta taburcu olabilmektedir.

Vücut kitle indeksinin(BMI) 27 nin üzerinde olanlar

Botoksa karşı allerjısı olmayanlar

Ağır yandaş hastalığı olmayanlar

Endoskopik inceleme esnasında patolojık bulguya rastlanılmayanlar

İşlem ortalama 20 dk. sürer.

İşlem sonrasında aynı gün taburcu olur, ertesi gün işe dönüş yapabilirsiniz.

Botoks uygulandıktan 3- 7 gün sonra etkisi başlar. Yaklaşık 1 ay içerisinde hasta kilo vermeye başlar. 6 ay sonra etkisi ortadan kalkar.

İşlem sonrası bu tür yakınmalar görülmemektedir.

Mide botoksu yapılan hastalarda ortalama 10-20 kg arası kilo kaybı hedeflenmektedir. Bu kilo kayıplarına ulaşılması için diyet ve egzersizle desteklenmesi gerekmektedir. Hasta uyumu son derece önemlidir.

Yapılan çalışmalarda kilo veremeyen hastalarda mide botoksunun 6 ay aralıklarla 2. ve 3. kez yapılabileceğini göstermiştir. Özellikle 6 ayın sonunda 2. Kez yapılan botoksun etkinliğinin daha yüksek olduğu gösterilmiştir.

Evet. Mide botoksu diyet yapabilmenizi kolaylaştıracak bir destek tedavidir. Diyet ve egzersiz desteği olmadan hedeflenen kiloya ulaşmanız mümkün değildir.

Gerek mide botoksu ve mide balonu gerekse de cerrahi yöntemlerde başarılı sonuçlar elde etmek için doğru hastaya uygun yöntemin seçilmesi önemlidir. Hasta uyumu, doktorun tecrübe ve yaklaşımı, doğru yöntem seçilmesi ve işlem sonrasında da sürekli irtibatta kalarak tüm sürecin takip edilmesiyle hastaların istenilen kilo kaybına ulaşılması mümkündür. 

Aklınızda hala sorular mı var?

Ya da randevu almak istiyorsanız

× Yardımcı olabilir miyiz?