fbpx

Hap Gibi Yutulan Mide Balonu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Elipse mide balonu ile mide balonu uygulaması artık daha kolay ve konforlu. Yutulabilen mide balonu hapı hakkında detaylı bilgi bu makalede.
Mide balonu hapı.

Yutulabilen Mide Balonu

Obezite tedavisinde mide balonunun en büyük yardımcılarımızdan biri olduğunu biliyorsunuz. Eğer mide balonu hakkında pek fikriniz yoksa yada fazlasını bilmek istiyorsanız buraya tıklayın. Mide balonu ile tedavide ameliyat yok, kısa sürede fazla kilolarınızı veriyorsunuz, tok hissediyorsunuz; diyet yapıyorsunuz ama aç değilsiniz, zorlanmadan zayıflıyorsunuz. E daha ne olsun?…

Daha fazlası olsun, daha kolay olsun diyorsanız Elipse Mide Balonundan bahsetmek lazım. Mide balonu hem yerleştirilirken hem de çıkarılırken anestezi altında endoskopik olarak uygulanır. Ama Elipse balonu yalnızca su ile yutuyorsunuz. Evet, aynı hap yutar gibi…

Ameliyat yok, anestezi yok, endoskopi yok, balonu çıkarmak için ekstra işlem yok…

 

Elipse mide balonu Hap gibi yutulur.

 

Peki Elipse Mide Balonu kimler için uygundur?

 Mide balonu için uygun olan hastaların tümüne uygundur. Diğer mide balonlarından tek farkı uygulama kolaylığı. Örneğin anestezi almaktan korkan yada anestezi alması sakıncalı olabilecek hastalar için en ideal yöntemdir. Sadece bu bile çok büyük bir tercih sebebidir. Ameliyat kararı verildiğinde yapılacak işlemden çok anestezi hakkında endişelenen hatta anestezi korkusuyla operasyondan vazgeçen hasta sayısı sanılandan çok daha fazladır. Ayrıca diğer balonların çıkarılması için de anestezi ve endoskopi uygulanırken Elipse Mide Balonu kullanım süresi sonunda doğal yollarla vücuttan atılır. Böylelikle bir değil, iki kez anesteziden sizi kurtarır.

 

Yutulan Mide Balonunun Diğer Avantajları

Elipse Mide Balonu midenizde 4 ay süreyle kalır ve siz bu süre zarfında diyetinizi kolaylıkla uygularsınız. Egzersiz ile de desteklediğiniz takdirde 25-30 kg’a varan kilo kaybı sağlanması mümkündür. Diğer mide balonlarında balonun çıkarılma süresi çeşidine göre 6 ay ila 1 yıl arasında değişir. Yapılan çalışmalara göre toplam kilo kaybının %80’i balon kullanımının ilk 3 ayında gerçekleşmekte, 4 aydan sonra balonun toplam kilo kaybına anlamlı bir katkı sağlamadığı gözlemlenmiştir. İşte bu sebeple Elipse Balon midenizde 4 ay kalır ve sonrasında balon içeriği kendiliğinden boşalarak balon doğal yollarla vücuttan atılır.

Elipse Mide Balonu silikon mide balonlarına  kıyasla %85 daha ince ve esnektir. Böylelikle bir hap gibi kapsüle sığdırılmıştır. Bu sebeple halk arasında “Mide Balonu Hapı” olarak da bilinir. Son derece sağlam bu yapısından dolayı delinme riski yok denecek kadar azdır. Şimdiye kadar yapılmış olan 15000+ uygulamada hiç delinme vakası bildirilmemiştir.

Balon 550 ML’ye kadar şişirilmektedir. Yapılan çalışmalarda 550 ML hacmindeki balonların ideal kilo kaybını desteklediği, 550 ML üzerinde şişirilmesinin anlamlı bir ek kilo kaybı sağlamadığı görülmüştür. İdeal boyutta şişirilmiş ince ve esnek balon diğer balonlara kıyasla daha az şişkinlik hissi, bulantı ve kramp  gibi rahatsızlıkların yaşanma olasılığının daha düşük olması demektir.

Hem klasik Mide balonu hem de Elipse Mide Balonu uygulayan doktorlar dan biri olarak, mide balonu taktıran hastalarımın yorumlarına istinaden yutulabilen mide balonunu daha konforlu bir alternatif olarak görüyorum ve sizlere sunuyorum.

Erkam Tülübaş

Erkam Tülübaş

35 thoughts on “Hap Gibi Yutulan Mide Balonu”

  1. Erkam Tülübaş

   Merhaba,
   Vücut kitle indeksiniz 27-35 kg/m² civarında ise, muayene sonucunda uygun olduğunuza karar verilirse uygulanabilir. Vücut kitle indeksi tek başına belirleyici değildir, yandaş hastalıklar ve yeme alışkanlıklarınız gibi birçok kriter değerlendirilmelidir. Fiyat size mail olarak bildirilmiştir.

  1. Erkam Tülübaş

   Vücut kitle indeksiniz Mide Balonu için uygundur. Fakat V.K.İ tedaviye karar verilmesi için tek başına yeterli değildir. Muayene sonucunda karar vermek daha sağlıklıdır. Fiyat bilgisi size mail ile verildi. Mutlu günler…

  1. Erkam Tülübaş

   Çok farklı balon çeşitleri vardır. 4-6-12 aylık balonları uygulamaktayız. Her hastaya özgü olarak balon çeşidine karar verilmektedir. Bu nedenle fiyatlandırmada değişkenlik göstermektedir. Fiyat konusunda size bir mail gönderilmiştir. Emziren annelere ben balonu önermiyorum. Özellikle balon uygulamasından sonraki ilk dönemlerde sıvı kayıpları olabileceğinden buda annenin sütünde azalmaya neden olabilmektedir.Emzirme dönemi sonrası çok daha sağlıklı olacaktır.

 1. Merhaba ismim Yasemin
  boyum 1.61cm kilom 70
  Mide balonu kullanabilirmiyim
  Hap hakkında bilgi fiyat alabilirmiyim

  1. Erkam Tülübaş

   Merhaba mide balonu için vücut kitle indeksiniz uygun görünüyor. Mide balonu fiyatı hakkında size mail gönderilmiştir. İyi günler dilerim.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağın hastalığı olarak adlandırılmaya başlanan obezite birçok yandaş hastalıkla birlikte sağlığımızı tehdit ediyor. Obezite hakkında bilinç oluşturmak ve toplumu önlenebilir bu hastalıktan mümkün olduğunca arındırmak adına paylaştığımız bilgileri takip ve tavsiye etmenizi önemsiyoruz. Lütfen sosyal medya hesaplarımıza ve diğer yazılarımıza da bir göz atın.

Son Yazılar

Bizi Takip Edin!

Videolara da göz atın...

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

E-mail grubumuza kaydolarak yeni yazılardan ve diğer gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

× Yardımcı olabilir miyiz?