Elipse Mide Balonu

Mide balonu hapı nasıl yutulur?

Elipse mide balonu, halk arasında  “Mide balonu hapı ” olarak da bilinen endoskopi gerektirmeyen, yutulabilen bir mide balonu çeşididir. Tıpkı diğer mide balonlarında olduğu gibi midenizde belli bir hacim kaplayarak daha az yiyecekle daha çabuk doymanıza imkan sağlar. Ayrıca gıdaların mideden geçiş süresini uzatarak daha geç acıkmanızı sağlayarak zayıflamanıza yardımcı olur. Böylece zorlanmadan diyet yapabilir ve kolayca fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Yutulabilir balon midenizde bulunduğu süre zarfında sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız için gereken zamanı size sağlamış olur.

Elipse Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Elipse mide balonu anestezi ve endoskopi gerekmeksizin uygulanabilen bir mide balonu çeşididir. Kapsül şeklinde olan balon, kapsüle bağlı dolum kateteri ile birlikte su yardımıyla yutulur. Sonrasında Abdominal X-Ray (Röntgen) ile balonun midedeki pozisyonu kontrol edilir ve doktorunuz tarafından balon şişirilir. Kateter yavaşça ağızdan çıkarılır ve işlem tamamlanmıştır. Uygulama ortalama 20 dk sürer.

Elipse balon midede 4 ay süreyle kalır ve bu sürede toplam vücut kütlesinin %13-15′ i kadar kilo verilmesi mümkündür. Diyetisyen desteği ve egzersiz ile desteklendiği takdirde 25-30 kg’a kadar kilo kaybı sağlanabilir. Bu süre sonunda balon boşaldıktan sonra kendiliğinden doğal yollarla vücuttan atılır.

Elipse Mide Balonunun Avantajları

  • Elipse mide balonu güvenlidir. Ameliyata kıyasla son derece risksiz ve güvenli olan bu yöntem ile ameliyat sırasında yada sonrasında oluşabilecek komplikasyonları ve iyileşme sürecini dert etmenize gerek yok.
  • Anestezi yok. Anestezi almaktan korkan yada anestezi alması sakıncalı olan hastalar için ideal bir yöntem.
  • Endoskopi yok. Elipse mide balonu su ile yutulur, endoskopiye gerek yoktur.
  • Ekstra işlem gerektirmez. Diğer mide balonlarının kullanım süreleri dolduğunda endoskopi ile mideden çıkarılması gerekmektedir. Elipse mide balonu ise kullanım süresi sonunda doğal yollarla vücuttan atılır. Bu durum balonu çıkarmak için bir kez daha gelmek zorunda kalmayan, Yurtdışından yada İstanbul dışından gelen hastalarımız için büyük bir tercih sebebi olmaktadır.
  • Elipse Mide Balonu diğer tüm mide balonlarına kıyasla komplikasyon oranı en düşük mide balonudur. Diğer mide balonlarında %20’lere varan oranlarda, komplikasyon ve ağır yan etkiler sebebiyle balonun çıkartılabilme durumu görülebilirken, Elipse Mide Balonun’da bu oran %1.49’dur
Elipse mide balonu Hap gibi yutulur.

Elipse Mide Balonu Size Entegre Bir Kilo Kaybı Programı Sunar

Elipse Mide Balonu, yanında size ücretsiz sunulan bir Bluetooth ölçümleme cihazı ve ilerlemenizi takip edebileceğiniz bir mobil uygulama ile birlikte kilo verme programınızın eksiksiz ilerlemesini sağlar.

Allurion akıllı baskül, yalnızca kilo takibi yapmanızı sağlamakla kalmaz. Vücut Kitle İndeksi, Yağ/Kas/Su oranları ve metabolizmanız ile daha birçok veriyi ölçümleyen bir cihazdır. Kablosuz veri paylaşımı sayesinde tüm bu verileri Elipse Mide Balonu kullanıcılarına özel hazırlanmış mobil uygulamaya gönderip, kilo verme süreci takibini sorunsuzca yapabilirsiniz.

Allurion Smart Baskül ve Allurion Mobil Uygulaması hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Yutulabilen mide balonu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz blog yazılarımızı da okuyun. >>>

Mide balonu hapı.
Erkam Tülübaş

Hap Gibi Yutulan Mide Balonu

Elipse mide balonu ile mide balonu uygulaması artık daha kolay ve konforlu. Yutulabilen mide balonu hapı hakkında detaylı bilgi bu makalede.

× Yardımcı olabilir miyiz?